امروز شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱

مضرات مصرف بیش از حد پسته

واضح است که مصرف بیش از اندازه هر ماده غذایی باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای بدن می شود حتی آب که مایع حیات است اگر بیش از حد مصرف شود باعث به کما رفتن شخص می گردد. پسته نیز از این قاعده مستثنا نیست در این  جا چند مورد را ذکر می کنیم.
مضر برای افراد گرم مزاج
همانطور که ذکر شد طبع پسته گرم و خشک می باشد افرادی که مزاج بدن آنها گرم است باید از مصرف بی رویه پسته خودداری کنند پیشنهاد می‌شود این افراد پسته را همراه با مواد غذایی طبع خنک مانند انار ترش مصرف کنند بر همین اساس پیشنهاد می‌شود مصرف پسته را در فصل تابستان به حداقل رسانده و در فصل زمستان بیشتر استفاده بفرمایید.
افزایش وزن
در قسمت قبلی ذکر شد که مصرف متعادل پسته به دلیل پروتئین بالا باعث تناسب اندام می‌شود اما مد نظر داشته باشید مصرف بی رویه آن به دلیل کالری بالا و حدود ۴۵ درصد چربی می تواند باعث اضافه وزن شود.
فشار خون بالا و غلظت خون
پسته سرشار از انواع مواد معدنی می باشد به همین دلیل مصرف زیاد آن می تواند باعث بالا رفتن فشار خون شود همچنین ذکر شد که پسته جزو مواد غذایی خون ساز محسوب می شود افرادی که مشکل غلظت خون دارند به ویژه در فصل بهار باید با احتیاط بیشتر پسته مصرف کنند.
مشکلات کبد و کلیه
افرادی که مشکلات حاد کبدی و کلیوی دارند مصرف پسته برای آنها مضر است که به دلیل داشتن پتاسیم بالا می‌تواند باعث تشدید مشکلات مذکور شود در پایان قسمت ذکر این نکته بسیار مهم و ضروری است اول اینکه موارد ذکر شده در بالا همه در صورت مصرف بی‌رویه پسته می باشد و مصرف متعادل و به اندازه آن تماماً سود و فایده می باشد مساله دوم اینکه نکات ذکر شده و همچنین مواردی که درخواص ذکر شده همگی در شرایطی که پسته سالم و تازه باشد در شرایط بهداشتی نگهداری شده و بسته‌بندی شده باشد و نیز در زمان تولید از کودها و سموم مجاز استفاده شده باشد در غیر این صورت مصرف آن محصول فایده که ندارد هیچ، بسیار مضر هست. به طور مثال که پسته‌ای که به صورت غیر بهداشتی آبخندان شده باشد می‌تواند منبعی از باکتری و آلودگی باشد و نه تنها خاصی ندارد بلکه می تواند باعث بروز مشکلات فراوان دستگاه گوارشی و همچنین سیستم عصبی بدن شود لطفاً در خرید خود دقت فرمایید.
تعداد بازدید این مطلب : 436
تماس با ما
مدیر فروش عمده و صادرات : 09129275570
مدیر فروش و سفارشات اینترنتی : 09129264838
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت پستا می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح