امروز شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱

معرفی انواع پسته

 در کشور ما حدود  هفتاد نوع پسته وجود دارد جهت اطلاع درخت پسته را بعد از سال سوم پیوند میزنند که می توان نوع پیوند و نوع محصول مورد نظر را در این مرحله انتخاب کرد.
 بحث راجب انواع مختلف پسته بسیار گسترده است اما جهت اطلاع شما عزیزان چهاررقم پست های متداول کشور را بررسی می کنیم.
معرفی پسته اکبری
پسته اکبری
 این نوع پسته بادامی شکل میباشد و یکی از محبوب ترین و پرطرفدارترین نمونه هاست در دندان کشیده و بادام شکل است و ظاهری زیبا دارد معمولاً این نوع پسته به صورت دست چین و درشت عرضه می گردد حدود ۴۵ درصد مغز دارد و می توان گفت بالاترین قیمت را در انواع پسته به خود اختصاص داده است نوع مرغوب آن و درشت آن معمولاً به کشورهای حاشیه خلیج فارس صادر می شود.
معرفی پسته کله قوچی
پسته کله قوچی
 این نوع پسته بین عامه مردم به پسته کپل معروف است دانه‌های مغز فندقی شکل داشته و محبوبیت خاصی بین مصرف‌کنندگان دارد حدود ۵۰ درصد آن را مغز تشکیل می دهد و ظاهری زیبا و معمولاً درشت دارد بعد از پسته اکبری رتبه دوم قیمت را دارد
معرفی پسته احمد آقایی
 پسته  احمد آقایی
 این رقم پسته بدون شک از نظر طعم بهترین می باشد باغ داران و فروشندگان در منطقه کرمان به رفسنجان برای مصرف خود معمولاً این پست را انتخاب می‌کند این رقم از نوع بادامی بوده و حدوداً ۵۰ درصد مغز دارد بعد از رقم فندقی بیشترین تولید پسته در ایران احمدآقایی می باشد طرح بسیار عالی ، درصد مغز مناسب ، ظاهری زیبا و از همه مهمتر قیمت مناسب احمدآقایی را یکی از پرطرفدارترین ارقام پسته کرده است.
معرفی پسته فندقی
 پسته فندقی(اوحدی)
 این رقم پست بیشترین سطح زیر کشت را در ایران دارد و به عنوان پسته صادراتی به اروپا مطرح می باشد. بالاترین میزان مغز را دارد و حدود ۵۵ درصد از وزن آن مربوط به مغز می باشد. ظاهر آن گرد و شبیه به فندق اکثراً اندازه درشتی ندارد جدای از بحث صادرات به دلیل درصد بالای مغز این نوع پسته در کارگاه های شیرینی پزی مصرف بالایی دارد
تعداد بازدید این مطلب : 492
تماس با ما
مدیر فروش عمده و صادرات : 09129275570
مدیر فروش و سفارشات اینترنتی : 09129264838
تمامی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت پستا می باشد .
طراحی سایت و سئو : ایران طراح